МАКЕДОНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА - ПОЛОШКО КУМАНОВСКА ЕПАРХИЈА
ТЕТОВСКО АРХИЕРЕЈСКО НАМЕСТНИШТВО
Тетовското Архиерејско Наместништво
ви претставува житија на светители
 Светите браќа Кирил и Методиј
 Света Преподобна Мајка Петка-Параскева
Света Великомаченица Недела
 Свети Архангел Михаил
 Свети Никола - Чудотворец
 Свети Апостоли Петар и Павле
 Свети Наум Охридски - Чудотворец
 Свети Маченик Трифун
 Света Великомаченица Варвара
 Свети Атанасие Велики
 Свети Климент Охридски - Чудотворец
 Света Великомаченица Злата Мегленска
 Свети Василиј Велики
 Свети Свештеномаченик Харалампие
 Свети Јован Богослов
 Свети Великомаченик Георгиј
 Свети Великомаченик Димитриј
 Свети Спиридон - Чудотворец

Пребарување

Google
 
Барај во GOOGLE Барај во svetapetka.tripod.com

Поставањето на овој веб сајт е одобрено и благословено од
Неговото Високо Пресвештенство Митрополит Полошко-Кумановски Г-дин Кирил
Надзор врз содржината на овој веб сајт вршат:
Архиерејски наместник при Тетовското Архиерејско Наместништво
Протојереј-ставровфор Мирко Станковски
Парохиски свештеник на Сиричко-Раотинската Парохија Дарко Наумовски

 
   
Copyright©BJ-VBMacedonia 2004-2008.All rights reserved